جاذبه های گردشگری پرتغال

یکی از کشورهای زیبا و بی نظیر از نظر جاذبه های طبیعی در قاره اروپا کشور پرتغال است که دارای جزایر رویایی و فوق العاده است. هزینه مسافرت به این کشور اروپایی نسبت که کشور های دیگر بسیار پایین بوده است و سالانه مسافران بسیاری برای تفریح و برگزاری مراسمی همچون ماه عسل این کشور را انتخاب می کنند که قطعا از بودن در آن لذت زیادی هم می برند.

جاذبه های گردشگری پرتغال
جاذبه های گردشگری پرتغال

در این مقاله سعی داریم تا شما را بیشتر با طبیعت بکر و زیبای این کشور آشنا کنیم.

پرتغال
پرتغال

لیسبون

اگر قصد سفر به این کشور را دارید لیسبون پایتخت کشور پرتغال شروع خوبی برای گردشگری است. نیمی از شهرت پایتخت های اروپا را همین شهر دارد و از لحاظ زیبایی و جاذبه هم چیزی کم ندارد. بیشتر جاذبه آن به تاریخ عمیق آن برمی گردد و از این لحاظ دومین شهر پس از آتن در یونان است.

لیسبون
لیسبون

این شهر ترکیب زیبایی از معماری گذشته و عصر حاضر است و ویژگی های باستانی جالبی نیز دارد. فروشگاه های آن همیشه شلوغ هستند. در این شهر از کلیساهای گوتیک، کافه های تاریخی، ترامواهای قدیمی و خطوط باریک کوچه پس کوچه های دوست داشتنی لیسبون دیدن. این شهر روی یک سری تپه ساخته شده است و این یعنی شما در هر مکانی شاهد مناظر زیبا و طبیعی فوق العاده هستید.

ویلا نوا دگایا

شهر دیگر کشور پرتغال ویلا نوا دگایا است که مطابق اصول فنی شهر بنا شده است. معروف‌ترین جاذبه‌ توریستی در گایا سرداب شراب پورت می‌باشد، یعنی مخازنی از شراب پورت! سرداب شراب در ریبرا دگایا، در فضایی از شهر در کرانه‌ی رودخانه‌ی دورو قرار دارد. ریبریا داگایا همچنین چندین رستوران فوق‌العاده عالی و بی نظیر هم دارد.

ویلا نوا دگایا
ویلا نوا دگایا

سینترا

از دیگر مکان های بسیار دیدنی و جاذبه های گردشگری پرتغال، سینترا شکارگاه محبوب لرد بایرون را باید نام برد که یک دهکده استثنائی است که پر از ساختمان های رنگی و معماری نفس گیر است. کاخ ها، برج ها و قصرهای رمانتیک و جنگلی انبوه و مه آلود همه بخشی از زیبایی این دهکده هستند.

سینترا
سینترا

ساختمان ها و بناهای تاریخی و خانه های اربابی با محوطه های وسیع و ویژگی های دکوراتیو جالب باعث شده تا سالانه بسیاری از جهانگردان برای تفریح و سیاحت وارد این منطقه شوند

پل پونته‌ دم لوئیس

پل معروف پونته‌ دم لوئیس در زمره مشهورترین پل‌های رودخانه‌ی دورو است. این پل در سال ۱۸۸۶ طراحی شده است. این پل عظیمِ آهنی دو عرشه‌ی فوقانی و تحتانی دارد که هر دوی آن‌ها تا سال ۲۰۰۳ که مسیر فوقانی به سیستم خط آهن نوری بود، تبدیل شد.

پل پونته‌ دم لوئیس
پل پونته‌ دم لوئیس

مسیر پیاده‌رو در بخش فوقانی مناظری فوق‌العاده تماشایی دارد و این مسیر پیاده‌روی مستقیم به مغازه‌های شراب پورت در سراسر رودخانه‌ی ویلا نوا دگایا ختم می‌شود، بسیاری این منطقه را نادیده می گیرند. ولی این منطقه حتماً ارزش بازدید را دارد زیرا یکی از زیباترین سواحل را در پرتغال دارد و در میان 100 ساحل برتر دنیا طبقه بندی شده است. آبهای آن برای زیرآبی رفتن و غواصی و البته بخاطر صخره های عجیبش هم محبوب است.

دره رود دورو

اگر هم به دنبال بودن در طبیعت هستید می توانید به دره رود دورو سری بزنید که از میان اسپانیا و پرتغال عبور می کند. این رود قبلاً رود خروشانی بود، ولی ساخت 8 سد بر روی آن روح ناآرامش را رام کرد و حالا رود آرامی است.

دره دورو
دره دورو

زیبایی این منطقه محدود به آبهای آرام آن نیست، بلکه در اطراف آن تپه ها و زمین هایی از شکوفه های بادام وجود دارد و این منطقه واقعاً مکان زیبایی در کل دنیاست. این منطقه بکر و بی نظیر  دارای  جاده هایی است که از میان کوه ها می گذرند و قایق های تفریحی در آبها شناورند. در واقع انواع نام های مشهور را در تاکستان های روی تپه ها می توان دید.