چند جاذبه تماشایی و منحصر به فرد نروژ

کشور های بسیاری در دنیا وجود دارند که از نظر زیبایی و طبیعت بسیار بی نظیر هستند اما کشورهایی هم وجود دارند که علاوه بر این زیبایی ها از غنای فرهنگی بالایی برخوردارند و مردمی شاد و خوشحال دارند که هم به خود و هم به طبیعت احترام می گذارند.

چند جاذبه تماشایی و منحصر به فرد نروژ
چند جاذبه تماشایی و منحصر به فرد نروژ

نروژ را می توان پرچم‌دار این دست از کشورها دانست؛ این کشور دارای سواحل چشم نواز، کلیساهای چوبی و مسیرهای پیاده روی زیبایی است که چشم مخاطب را سیراب می کند. در این بخش از اخبار گردشگری قصد داریم چند جاذبه تماشایی و منحصر به فرد نروژ را به شما معرفی کنیم.

کلیسای چوبی Urnes

این کلیسا در دل طبیعت برگرفته از معماری قرون وسطایی است و قدمت آن نزدیک به 900 سال می رسد. نکته جالب در مورد این کلیسا این است که در ساخت آن از چوب به جای سنگ استفاده شده است. این کلیسا در ساحل غربی نروژ بنا شده و یکی از قدیمی ترین آنهاست. این کلیسا یکی از ۲۸ کلیسای چوبی نروژ است که در قرن دوازدهم ساخته شده ‌است؛ اثری هنری که فرهنگ قبل از مسیحیت را با مسیحیت قرون وسطایی پیوند می‌دهد.

کلیسای چوبی Urnes
کلیسای چوبی Urnes

آبشار ورینگفوسن (Voringfossen)

آبشار ورینگفوسن مشهورترین آبشار نروژ است که با ۱۸۰ متر ارتفاع در رده‌ی هشتاد‌و‌سوم فهرست بلندترین آبشار‌های نروژ قرار دارد. این آبشار که در دره‌ی Mabodelen، بین اسلو (Oslo) و برگن (Bergen) واقع شده، به مدت 200 سال است که مورد توجه گردشگران قرار دارد. برای رسیدن به هتلی که در سال ۱۸۸۰ میلادی بر بالای آن ساخته شده، مهمانان باید ۱۵۰۰ پله را بالا بروند. گفتنی است یک نیروگاه برق‌ آبی نیز در بالای این آبشار احداث شده‌ است.

آبشار ورینگفوسن
آبشار ورینگفوسن

فرام (Fram)

فرام نام یک کشتی است که برای اعزام به قطب شمال و مناطق قطبی توسط سیاحان نروژی بین سال های 1893 و 1912 از آن استفاده می شد. در یکی از این سفرها به قطب شمال، فرام در میان یخ لایه ای یخ می بندد و همراه با آن در قطب شمال شناور می شود. در حال حاضر فرام در موزه فرام در اسلو نگهداری می شود و به یکی از پرطرفدار ترین دارایی های این موزه بدل شده است.

فرام
فرام

 آکواریوم برگن (Bergen Aquarium)

این آکواریوم عمومی در شبه جزیره نوردنس در برگن واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود که سالانه تعداد بسیاری از گردشگران را برای بازدید از خود جذب می کند.

آکواریوم برگن
آکواریوم برگن

این آکواریوم در سال 1960 میلادی بازگشایی شد و بزرگترین و در حقیقت مدرن ترین آکواریوم در شمال اروپاست.