چند جاذبه توریستی معروف پاریس

هر وقت صحبت از جاذبه های گردشگری اروپا به میان می آید، ناخودآگاه نام فرانسه بیش از هر کشور دیگر اروپایی خودنمایی می کند. این کشور با قدمت با توجه به تاریخ دیرینه ای که دارد، شامل جاذبه های تاریخی متعددی است که برج ایفل نمنونه بارز آن است. از بین همه شهرهای زیبای فرانسه، پاریس را می توان مهم ترین شهر آن به سه جهت دانست:

  • پایتخت فرانسه
  • برخوردار از تفریحات و جاذبه های تفریحی متعدد
  • وجود آثار گردشگری تاریخی بی شمار

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مقاله ای که امروز برای شما آماده می کنیم، به معرفی چند جاذبه توریستی معروف پاریس بپردازیم. با ما همراه باشید.

فرانسه
فرانسه

برج ایفل

برج ایفل نماد شهر پاریس است. ساخت این برج فلزی در سال 1887 شروع و در سال 1889 میلادی پایان یافته است. نام آن نیز از سازنده اش یعنی گوستاو ایفل گرفته شده است. برج ایفل به منظور بزرگداشت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد. بدون شک باید برج ایفل را یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری دنیا دانست.

برج ایفل
برج ایفل

این برج در میدان شان‌دومارس در نزدیکی رود سن در شهر پاریس قرار دارد و با ارتفاع نزدیک به 324 متر، بلندترین برج کشور فرانسه است. مهم نیست کجای پاریس قرار دارید، از بس این برج بلند است، از همه جا به خوبی قابل رویت است. تا سال 1930 میلادی، این برج، بلندترین برج دنیا نیز به شمار می رفت. برج ایفل جزء یکی از عجایب هفت گانه دنیا نیز هست، چراکه در آن زمان با امکانات محدود چنین برجی به این بلندی ساخته شده است، بسیار ارزش دارد.

موزه لوور

زیباترین قسمت موزه لوور، ورودی آن است. پِی‌پیرامید به صورت هرمی شیشه ای ساخته شده است و قسمت بزرگی از راهروهای زیرزمینی را نورافشانی می کند. این موزه در سال 1739 میلادی تاسیس گشته و یکی از پربازدیدترین موزه های فرهنگی جهان است. بیشتر آثاری که در موزه لوور نمایش داده می شود در زمینه فرهنگ، تاریخ و هنر می باشد.

موزه لوور
موزه لوور

خیابان شانزلیزه

این خیابان، شیک ترین و البته مشهورترین خیابان پاریس به شمار می رود. معنی شانزلیزه که ریشه یونانی دارد، «بهشت روی زمین» است. ما هم در تهران خیابانی به نام شانزلیزه داریم. البته تفاوت این دو خیابان با هم از زمین است تا آسمان!

خیابان شانزلیزه
خیابان شانزلیزه

بهترین رستوران ها و کافه ها را می توان در این خیابان مشاهده نمود. پارک ها و گل کاری های این خیابان نیز از جمله جاذبه های آن هستند. یعنی علاوه بر سالن های سینما و تئاتر، کافه و رستوران، فضاهای سبز و پارک های سرسبزی دارد که مکان های بسیار خوبی برای تفریح و استراحت به شمار می روند. شانزلیزه میان خیابان شارل دوگل و میدان کنکورد واقع شده است. طول این خیابان حدود 2 کیلومتر است. گفتنی است گران ترین برندها در خیابان شانزه لیزه شعبه دارند.

آرامگاه پانتئون

ساختمان این آرامگاه معماری قدیمی و به سبک معابد یونانی دارد. اندازه این ساختمان با همه بناهای معمولی متفاوت است 110 متر طول و 83 متر عرض دارد. در این آرامگاه، بزرگان علم وسیاست فرانسه همچون امیل زولا، ویکتورهوگو، ژان مولن، ماری کوری، الکساندر دوما و … به خاک سپرده شده اند.

آرامگاه پانتئون
آرامگاه پانتئون

همچنین باید اضافه کنیم از جمله جاذبه های آن می توان به 425 پله آن اشاره کرد که برای رسیدن به بالای هرم گنبدی شکل این بنا وجود دارند.