درمان خانگی از پوست صورت

در دنیای مدرن با پیشرفت هرچه بیشتر نیازها، درخواست برای منحصر به فرد بودن در تمام نقاط دنیا یکی از مسائل مورد توجه در تمام زمینه ها از جمله زیبایی است. که می توان به سطح پوشش و آراسته بودن چهره و نیز استفاده از رنگ های مناسب برای زیبا ترین دیده شدن اشاره کرد.

با توجه تحقیقات به عمل آمده از بیشتر مردم دوست دارند تا چهره ای آراسته و پوستی شفاف و جذاب داشته ‏باشند. اکثر ما زمان زیادی برای پوست خود نمی گذاریم و نکات مهم مراقبت از پوست را نادیده می ‏گیریم. شما می‏ توانید با دنبال کردن چندین نکات ساده و درمان خانگی از پوست صورت، چهره ای زیبا داشته باشید.

درمان خانگی از پوست صورت
درمان خانگی از پوست صورت

در بازار برای شست و شو و نظافت پوست طبیعتا وسایلی بیشار از یک قالب صابون وجود دارد، شما نیاز به پاکسازی تمام آلاینده ها و آلودگی ها از صورت خود هستید، چون آلاینده ها باید از صورت حذف شوند وگرنه به پوست صدمه می زنند. در صورتی که استفاده از یک صابون ساده تنها پوست را تحریک و خشک می کنند. تنها راه این است که از پاک کننده صورت مخصوص استفاده نمایید که حاوی نرم کننده نیز باشد.

رتینول یکی از زیر مجموعه های ویتامین A محسوب می شود، تنها ترکیب جدیدی است که ثابت شده جدا از اینکه از چین و چروک جلوگیری می‌کند، بلکه شکستگی های موجود در پوست را نیز کمتر می‌کند. پس از 30 سالگی پیشنهاد می شود به یک کارشناس پوست مراجعه کنید تا رتینوئیدهای قوی‌تری را برای شما تجویز کند. ولی از کرم هیی که دارای رتینول کمتری هستند نیز استفاده کنید. به کرم شب ضد چروک راک رتینول کارکسیون، کرم شب نئوترژنا برای پوست سالم و سیوتیکالز می توان اشاره کرد.

درمان خانگی از پوست صورت
درمان خانگی از پوست صورت

برای مراقبت از پوست باید از تمام منابع ویتامینی و پروتئینی بهره گرفت و همچنین آب فراوان، هوای تازه، ورزش، خواب مناسب و دور بودن از ناراحتی‌های عصبی نیازمند است. استفاده از موادی که دارای چربی بالایی هستند و مواد قندی بیش از حد و نیز نوشیدن موادی که باعث تحریک پوست می شوند، مانند قهوه‌ و چای غلیظ برای پوست میتواند زیان آور باشد.

شما باید در روز سه وعده ی غذایی کامل را بدون هیچ تغییری داشته باشید و از کم کردن یا زیاد کردن سریع وزن باید اجتناب کرد به دلیل اینکه این عمل مانند آفتاب، باعث چروک خواهد شد. حداقل روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب و نوشیدنی های دیگر بنوشید. همچنین این نوشیدنی ها اگر به صورت آبمیوه طبیعی یا شیر باشد، بسیار مفید هستند.

درمان خانگی از پوست صورت
درمان خانگی از پوست صورت

به هر میزان که مصرف مایعات شما بالا برود پوست شما شادابی بیشتری خواهد داشت و باعث می‌شود آلودگی های بدن به وسیله ی کلیه‌ها دفع شود. با اضافه کردن روغن‌های مایع در رژیم غذایی نیز پوست را می‌توان با طراوت و نشاط  نمود، روغن‌های مایع مانند روغن زیتون و روغن‌ ماهی بسیار مناسب و الزامی هستند.

توصیه ی استفاده از کرم ضد افتاب یکی از مهم ترین توصیه های مختصصان پوست بوده است و دلیل این همه تاکید چیست، زیرا اولین دلیل پیری و صدمه ی پوست، نور خورشید می باشد. در واقع در برابر نور خورشید قرار گرفتن، سبب چروک صورت و به وجود آمدن لکه‏های رنگی برجسته می‌شود و ممکن است باعث سرطان‌های پوستی بشود.