چند جاذبه گردشگری معروف مکزیک

مکزیک دارای سواحل زیبا  یکی از بزرگترین صخره های در جهان است، فرهنگ این کشور فرهنگی شاد و تاریخ باستانی مایاها، مکزیک را به یک مقصد توریستی بدل کرده است. این کشور سرزمین رنگ هاست.

چند جاذبه گردشگری معروف مکزیک
چند جاذبه گردشگری معروف مکزیک

سواحل این کشور همیشه پرازدحام و اقامتگاه های آن دری را به سوی طبیعت می گشاید در حالیکه این کشور سالیان سال استعمار شده است ولیکن امروز از بسیاری از اتفاقات گذر کرد و توانسته به ثبات نسبی خوبی دست پیدا کند. در ادامه با چند جاذبه گردشگری معروف مکزیک آشنا می شویم.

مریدا

نام مستعاری آن شهر سفید است. مریدا پایتخت ایالت یوکاتان مکزیک است.این شهر در سال 1542 توسط فاتحان اسپانیایی در بالای شهر باستانی مایان ساخته شد ودارای ویژگی‌های متعدد از دوران استعماری است.

مریدا
مریدا

یکی از این ساختمان‌ها شامل کاخ رهبر قبلی کنکیستادور هاست. میدان اصلی شهرستان به نام El Zocalo، مکان بسیاری از ساختارهای تاریخی همچون کلیسای جامع قرن شانزدهم، کاخ فرماندار و تالار قدیمی شهر است.خیابان‌های درخت کاری شده در El Pasea Montejo با قصرهای زیبایش، نشانگر شکوه سابق شهر به عنوان پایتخت ساخت طناب در جهان است. این خیابان بعد از گذارندن یک روز گرم ،می‌تواند مکان زیبایی برای قدم زدن باشد.

مکزیکو سیتی

مکزیکو سیتی پایتخت کشور مکزیک است که دارای گرو‌های قومی از سراسر جهان است.این شهر نه تنها مرکز آموزشی، فرهنگی و سیاسی کشور مکزیک است بلکه یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری و مالی در آمریکای لاتین می‌باشد.

مکزیکو سیتی
مکزیکو سیتی

در حالیکه هیچ ساحلی در مکزیکو سیتی وجود ندارد، توریست‌ها می‌توانند از کارها و موارد جالب و شگفت انگیزی بازدید کنند. مراکز تاریخی در مناطق برجسته‌ی تاریخی همچون Plaza de la Constitucion، کلیسای جامع متروپولیتن، قصر ملی و خرابه‌های معبد آزتک باستان بسیار پر جنب و جوش است.

آثار بجا مانده از تمدن مایا

مکزیک هرم های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. بسیاری از این هرم ها مربوط به تمدن مایاهاست که در دل جنگل های انبوه جنوب این کشور است.

آثار بجا مانده از تمدن مایا
آثار بجا مانده از تمدن مایا

مایاها تقویم بسیار دقیق و جالبی داشتند که بسیار از آثار تاریخی بجا مانده نیز برای بدست آوردن اطلاعات لازم از خورشید، ماه، زهره و بعضی اجرام دیگر ساخته شده است. برخی از آثار بجا مانده مانند هرم کوکولکان، هرم آفتاب و هرم ماه از جاذبه های گردشگری مهم مکزیک به شمار می رود. جالب است بدانید چندین هزار منطفه باستانی در مکزیک وجود دارد.

سان فرانسیسکو

سان فرانسیسکو د کامیچه، روستای مایان سابق، در قرن شانزدهم مورد حمله فاتحان اسپانیایی قرار گرفت. در قرن هفدهم ساخت قلعه آغاز شد. سان فرانسیسکو سرشار از تاریخ است.

سان فرانسیسکو
سان فرانسیسکو

این شهر محصور با ساختمان های مستعمراتی رنگ روشن هر ساله میلیون ها توریست را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. این شهر در سال 1999 در یونسکو ثبت شد.