رزرو بلیط هواپیما و هتل، به سبک مدرن

پیش از بررسی موضوع رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما اشاره ای کنیم به نزدیکی ایام نوروز 96 و شوقی که بسیاری از ما برای آغاز تعطیلات داریم و سفر به مقاصد داخلی یا خارجی! آژانس های مسافرتی نیز در این ایام بسیار رونق پیدا کرده اند و سعی دارند تا با ارائه خدمات بیشتر و بهتر به مشتریان خود در رقابت با سایر آژانس های رزرو هتل و بلیط هواپیما موفق عمل کنند. با رزرو مدرن بلیط هواپیما و هتل همراه باشید.

با توجه به نزدیک بودن ایام نوروز و رونق گرفتن انواع سفرهای داخلی و خارجی به مقاصد گوناگون، یکی از مهمترین دغدغه‌های بسیاری از ایرانیان، رزرو بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و… و در کنار آن رزرو یک اقامتگاه مناسب برای گذراندن دوران تعطیلات نوروزی می‌باشد.

رزرو بلیط هواپیما و هتل به سبکی مدرن

بسیاری از افراد برای مسافرت‌های خود (به خصوص مسافرت‌های خارجی) از هواپیما استفاده می‌کنند و در چنین شرایطی اهمیت رزرو یک بلیط هواپیما قیمت و شرایطی مناسب، بسیار نمایان خواهد بود. این جاست که علاوه بر رقابت خطوط هواپیمایی با یکدیگر، آژانس‌های مسافرتی و سایر فروشندگان بلیط هواپیما هر کدام با یکدیگر وارد رقابت می‌شوند که صد البته یکی از مهم‌ترین فاکتورهای این رقابت، مبحث «قیمت» است.

رزرو بلیط هواپیما
رزرو بلیط هواپیما

از طرفی در راستای رشد روز افزون استفاده از اینترنت برای سهولت انجام بسیاری از امور روزمره و ضروری و ظهور پلتفرم‌هایی در زمینه‌های مختلف که سعی دارند تا با استفاده از یک برنامک موبایلی (اپلیکیشن) یا یک وب‌سایت، برای بخشی از دغدغه‌های مردم راهکاری مناسب و سریع پیدا کنند، پلتفرم‌هایی نیز برای سهولت انجام سفر در نظر گرفته شد، که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

رزرو بلیط هواپیما

در حال حاضر می‌توانید در برخی از وب‌سایت‌های رزرو بلیط هواپیما، تنها با ورود مبدا و مقصد سفر خود و با جست و جو در بین پروازها و برررسی آن‌ها، به راحتی پرواز مورد نظر و مناسب خود را رزرو کنید. جالب است بدانید که یکی از اصلی‌ترین خدمات بسیاری از این ایرلاین‌ها ارائه خدمات مربوط به بلیط هواپیما چارتری می‌باشد که در این زمینه نیز وب‌سایت‌های زیادی فعالیت می‌کنند و در نزدیکی ایام نوروز، فعالیت آن‌ها به بالاترین حد در طول سال می‌رسد که سعی دارند تا پرواز ارزان (در قالب بلیط چارتر) را به مشتری ارائه دهند.

بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

رزرو هتل

وب‌سایت‌های رزرو هتل با هماهنگی‌هایی که با بیشتر هتل‌های کشور دارند می‌توانند در زمان مورد نظر شما اقدام به رزرو محل اقامت برای تاریخ معین‌تان کنند. وجه تمایز بسیاری از این وب‌سایت‌ها تفاوت قیمت محسوس رزرو هتل در آن‌ها با دیگر روش‌های رزرواسیون هتل است که عمدتا به صورت سنتی صورت می‌گیرد.

رزرو هتل
رزرو هتل

در این وب‌سایت‌ها شما می‌توانید با انتخاب شهر مقصد خود (مثلا هتل های تهران)، تمامی هتل‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلف بررسی کرده و مناسب‌ترین گزینه را برای خود رزرو کنید. مثلا وارد بخش هتل های کیش آن وب‌سایت شده و لیست تمامی هتل‌های این شهر را با جزئیات قیمت و امکانات بررسی کنید و سپس اقدام به رزرو نمایید.

این روش رزرو بلیط هواپیما و هتل سابقا در کشورهای دیگری اجرا شده بود و حال ما شاهد رونق این زمینه در کشور خودمان هستیم. برخی از معروف‌ترین وب‌سایت‌های بین‌المللی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، سایت‌های skyskanner، booking.com، hotels.com و… می‌باشند. از طرفی Google نیز با اضافه کردن Google Flights توانسته سهم خودش را به عنوان یک موتور جست و جو در این زمینه نیز ادا کند.

منبع: http://afranews.ir