معرفی چند مکان زیبا و دوست داشتنی فنلاند

سالانه کشورهای بسیاری در دنیا هستند که بهترین گزینه برای گردشگران و توریست هایی هستند که قصد سفر دارند. کشورهای که هم از نظر جاذبه های گردشگری بسیار غنی هستند و هم از نظر زیرساخت ها بهترین امکانات را برای مسافران خود فراهم می کنند.

فنلاند
فنلاند

فنلاند یکی از کشورهایی است که چشم انداز و طبیعت معرکه ای دارد و شما با سفر به این کشور از تجربه ای منحصر به فرد برخوردار می شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی چند مکان زیبا و دوست داشتنی فنلاند بپردازیم.

تامپره

تامپره  (Tampere)سومین شهر بزرگ فنلاند است اما هنوز به کلان‌شهر تبدیل نشده است و بیشتر از آنکه شبیه یک شهر بزرگ باشد، شبیه تعدادی محله است. برای آنکه با میراث تاریخی تامپره آشنا شوید بهتر است سری به مجموعه واپریکی (Vapriikki) بزنید که موزه تاریخی طبیعی و تالار افتخارات هاکی فنلاندی‌ها است.

تامپره
تامپره

فعالیت هایی مثل اسکی و هاکی طرفداران زیادی در تامپره دارند، اما کسانی که به ورزش علاقه چندانی ندارند، می توانند به مکان‌های دیگری مثل پارک دوک (Duck) یا باغ هاتانپا (Hatanpaa) بروند. پارک محبوب سارکانیمی (Sarkanniemi) در مرکز شهر هم دارای آکواریوم، افلاک ‌نما، باغ وحش کودکان، موزه هنری و برج دیده‌ بانی با چشم‌ اندازی عالی از جنگل ها و دریاچه های بسیار زیبا است.

مجمع‌­ الجزایر آلند

در میانه دریای بالتیک (Baltic) مجموعه ای از جزایر با نام مجمع الجزایر آلند (Aland) واقع شده ‌اند. این جزایر متعلق به فنلاند هستند اما به صورت نسبتا خودمختار اداره می‌شوند. بیشتر ساکنین این منطقه به جای زبان فنلاندی به زبان سوئدی صحبت می‌کنند. در این منطقه حتما باید پن کیک با مربای آلو و خامه فرم‌گرفته که یکی از دسرهای خوشمزه این ناحیه است را امتحان کرد.

مجمع‌­ الجزایر آلند
مجمع‌­ الجزایر آلند

کِمی

شهر صنعتی کِمی در فینیش لَپلَند قرار دارد و دارای کارخانه های متعدد تولید خمیر کاغذ می باشد. مسافران، این شهر را با قصر برفی معروفش می شناسند. این قصر سه طبقه هر ساله ساخته می شود و برای برگزاری مراسم عروسی و اجرای موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد.

کِمی
کِمی

میهمانان می توانند شب را در هتل برفی سپری کنند. زندگی شبانه پرجنب و جوشی در کِمی جریان دارد و مسافران می توانند در تورهای گردشگری با کشتی یخ شکن در آب های قطب شمال شرکت کنند. این کشتی برای یافتن کوه های یخی خیره کننده و چشم اندازهای باورنکردنی در میان آب های قطب شمال حرکت می کند.

شنا در آب های سرد و یخی فنلاند
شنا در آب های سرد و یخی فنلاند

هِلسینکی

هِلسینکی پایتخت فنلاند است. علت شباهت هِلسینکی به سن پِتِرزبورگ این است که این شهر در سال 1812 به تقلید از معماری شهر روسی سن پِتِرزبورگ ساخته شد. برخی از مهمترین جاذبه های کنونی این شهر شامل کلیساهای متعددی است که مهمترین آنها کلیسای جامع لوتِران، کلیسای سنگی راک و کلیسای جامع اوسپِنسکی می باشند.

هِلسینکی
هِلسینکی

بازدید از استادیوم المپیک سال 1952 و معماری سبک آرت دِکوی ساختمان مجلس فنلاند نیز خالی از لطف نیست. ده ها موزه و گالری در هِلسینکی وجود دارند و در این میان، موزه ملی فنلاند که سیر تاریخ این کشور را می توان در آن مشاهده کرد، یکی از بهترین جاذبه های این شهر محسوب می شود.